Menu

O Eco-Line

Marka ekologicznych busów elektrycznych Eco-Line debiutowała w 2012 roku. Początek działalności nastąpił na obszarze miasta Sopotu w wyniku porozumienia zawartego z gminą oraz lokalną organizacją turystyczną.

W pierwszej fazie rozwoju Eco-Line realizowało transfery na terenie miasta na życzenie Klienta. Usługa szybko znalazła uznanie wśród mieszkańców oraz lokalnych partnerów z branży turystyczno-rekreacyjnej. W wyniku doświadczeń zebranych podczas pierwszych miesięcy działalności w tym w okresie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012 zrodziła się idea powstania stałej trasy łączącej główne atrakcje turystyczne na terenie miasta Sopotu. Przedsięwzięcie zostało docenione przez Klientów oraz wyróżnione w konkursie o „Bursztynowy Kompas” na najlepszą promocję turystyki województwa pomorskiego 2012 w kategorii Innowacyjne rozwiązania w turystyce.

W 2013 działalność została poszerzona o tereny Westerplatte w Gdańsku. Dzięki współpracy z Muzeum Historycznym Miasta Gdańska powstała stała trasa łącząca takie lokalne atrakcje jak Twierdza Wisłoujście oraz Pomnik Obrońców Westerplatte. W uznaniu działalności firma zdobyła I miejsce w konkursie na „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Pomorskiego 2013”, zorganizowanym przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną oraz Polską Organizację Turystyczną.

Realizacja turystycznej linii obsługiwanej przez ekologiczne busy zaopatrzone w nagrania audio-przewodników jest usługą innowacyjną w skali całego województwa pomorskiego. Do tej pory istniała możliwość indywidualnych usług transportowych, natomiast brakowało możliwości grupowego transportu pojazdami ekologicznymi.

Zostało to dostrzeżone przez gremium: Rady Programowej Gdańskich Targów Turystycznych GTT – Innowacyjność usługi polega na możliwości grupowego transportu turystycznego zarówno na wyznaczonych trasach jak i transportu do ustalonych przez Klientów miejsc ekologicznymi pojazdami o napędzie elektrycznym. Promowane jednocześnie są lokalne atrakcje turystyczne, kultura i historia, a także przyjazne środowisku elektryczne środki transportu publicznego.

Firma posiada w chwili obecnej 4 pojazdy 13-osobowe, które realizują przejazdy na terenie Sopotu oraz Westerplatte w Gdańsku.

Nasi partnerzy

partnerzy_Sopot

Sopot jest kurortem nadmorskim, miastem uzdrowiskowym, mekką artystów i celem podróży dziesiątek tysięcy turystów. Sam w&nsbp;sobie jest najmniejszym pod względem ludności miastem na prawach powiatu w Polsce. Liczba ludności nie przekracza obecnie 40 tys.

partnerzy_STS

Stowarzyszenie Turystyczne Sopot powstało w 1997 roku. Głównym celem zawartym w jego statucie jest promocja miasta Sopot jako uzdrowiska i miejsca atrakcyjnego turystycznie.

partnerzy_MHMG

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska jest zarządcą zabytkowej Twierdzy Wisłoujście.

Z przyjemnością zawiązaliśmy partnerstwo z MHMG, aby zwiększać dostępność Twierdzy dla turystów przybywających na półwysep Westerplatte.

 

kc_logo_300dpi_CMYK_on_WHITE

Kartcenter to jeden z najlepszych torów gokartowych w Polsce. W chwili obecnej posiada dwie lokalizacje: w Sopocie i we Władysławowie. Super szybkie gokarty firmy Sodi oraz specjalnie dostosowane warunki techniczne torów gwarantują zawsze wielkie emocje.